Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Warszawa Ursynów, mazowieckie. Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji - Baza firm Business Navigator
adres:
ul. Stokłosy 3
02-787 Warszawa - Ursynów
województwo: mazowieckie
powiat: Warszawa
NIP: 1130237103
telefony:
tel. (22) 457 24 00 Rekrutacja
tel. (22) 457 24 20
branże:
email:główny adres kontaktowy e-mail do firmy
opis działalności:
Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji ma charakter uczelni biznesowej, przygotowującej absolwentów do pracy w kierowaniu, tworzeniu i zarządzaniu przedsiębiorstwami turystycznymi, sportowymi lub rekreacyjnymi. SGTiR kształci studentów na studiach licencjackich i magisterskich na kierunku turystyka i rekreacja. Studenci mają do wyboru aż 9 specjalizacji: zarządzanie sportem i rekreacja, hotelarstwo i gastronomia, dietetyka osób aktywnych fizycznie, obsługa podróżnicza w transporcie lotniczym, organizacjai zarządzanie w turystyce, organizacja i zarządzanie  w rekreacji i sporcie, organizacja i zarządzanie w hotelarstwie, turystyka międzynarodowa, ekonomia turystyki i rekreacji. SGTiR jako pierwsza branżowa uczelnia turystyczna otrzymała honorową nagrodę Polskiej Izby Turystyki "Globus 98" za osiągnięcia w kształceniu kadr w Polsce.

SGTiR powstała z połączenia 3 uczelni turystycznych:
  • Wyższej  Szkoła Turystyki i Rekreacji  imienia Mieczysława Orłowicza (WSTiR) w Warszawie,
  • Wyższej Szkoła Hotelarstwa Gastronomii i Turystyki w Warszawie,
  • Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi,
  • w skład SGTiR wchodzi  Instytut Turystyki.

Rektorem Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji  jest dr hab. Jolanta Żyśko.  
Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie prowadzi studia I i II stopnia (licencjackie i magisterskie) na kierunku Turystyka i Rekreacja.

Osoby pragnące studiować na tym kierunku powinny cechować się zainteresowaniami turystycznymi, krajoznawczymi i rekreacyjnymi, umiejętnościami organizatorskimi. Niezbędna jest znajomość języków obcych, łatwość nawiązywania kontaktów oraz ogólna sprawność fizyczna.

Absolwenci kierunku Turystyka i Rekreacja uzyskują wszechstronne przygotowanie do wykonywania zawodu organizatora turystyki i rekreacji, samodzielnego planowania imprez turystycznych i animacji wolnego czasu. Zyskują bardzo szerokie perspektywy zawodowe. Mogą podjąć pracę w przedsiębiorstwach turystycznych, organizacjach społecznych  i rządowych zajmujących się organizacją oraz upowszechnianiem turystyki i rekreacji.

Student na trzecim semestrze studiów licencjackich wybierają  jedną z pięciu specjalności:
  • Organizacja i obsługa ruchu turystycznego
  • Obsługa podróżnicza w transporcie
  • Hotelarstwo i gastronomia
  • Dietetyka
  • Zarządzanie sportem i rekreacją

Student na drugim semestrze studiów magisterskich wybierają  jedną z czterech specjalności:
  • Organizacja i zarządzanie w turystyce
  • Organizacja i zarządzanie w rekreacji i sporcie
  • Organizacja i zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii
  • Organizacja i zarządzanie wydarzeniami biznesowymi

Program studiów wszystkich specjalności zawiera przedmioty wspólne dla wszystkich studentów oraz przedmioty związane tylko z daną specjalnością. Ilość godzin poszczególnych przedmiotów zależy od trybu studiów (stacjonarne, niestacjonarne).
Uniwersalny program studiów zapewnia dobry start zawodowy także w innych branżach i umożliwia podjęcie uzupełniających studiów magisterskich.

W ramach Koła Naukowego Grupy Uczelni Vistula SPORT   w Warszawie została opracowana i wydana druga studencka publikacja "Kompendium. Stowarzyszenia i organizacje w przemyśle spotkań".

Publikacja została napisana pod redakcją dr  Krzysztofa Celucha opiekuna Koła  przez czwórkę studentów Darię Kobakę, Agnieszkę Markiewicz (lider projektu), Natalię Śmieszek oraz Jarosława Czepi-Ogły.

Więcej informacji na temat  Koła Naukowego Grupy Uczelni Vistula SPORT www.koloturystyki.vistula.edu.pl
EDYCJA DANYCH »
zamknij okno